Weź udział w bezpłatnych warsztatach stacjonarnych na temat wsparcia pacjentów w rzuceniu palenia
Podkarpacka Okręgowa Izba Aptekarska oraz firma Kenvue zapraszają zainteresowanych farmaceutów do udziału w punktowanych warsztatach stacjonarnych „Rzuć palenie z farmaceutą” poświęconych wsparciu pacjentów w walce z nałogiem. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia (czwartek) od godz. 9.00 do 15.00 w siedzibie Podkarpackiej Okręgowej Izbie Aptekarskiej przy ul. Lenartowicza 17a/140-141 w Rzeszowie. Spotkanie poprowadzą dr n. farm. Magdalena Stolarczyk oraz mgr farm. Agnieszka Moszczyński.
Dlaczego warto?
Warsztaty potrwają 6 godzin zegarowych. Uczestnicy zdobędą za udział 6 punktów edukacyjnych (twardych). W trakcie spotkania zderzymy teorię zawartą w materiałach merytorycznych z praktyką. O czym będzie mowa?
Agenda spotkania:
Przygotowanie:
Przed udziałem w warsztatach rekomendujemy zapoznanie się z 6 webinarami, które są pigułką wiedzy na temat konsekwencji palenia tytoniu w kontekście wybranych chorób układu sercowo-naczyniowego. Materiały są dostępne na stronie Academy Plus. Osoby, które zaliczą test wiedzy z części merytorycznej mogą otrzymać dodatkowe punkty edukacyjne (certyfikacja trwa do 30 kwietnia 2025 r.).
O projekcie:
"Rzuć palenie z farmaceutą” to projekt, w którym oferujemy farmaceutom kompleksowe szkolenia w zakresie wsparcia pacjentów w walce z nałogiem. W tym module skupiamy się na pacjentach z chorobami kardiologicznymi. Oferujemy materiały merytoryczne w postaci 6 webinarów merytorycznych oraz narzędzia do pracy z pacjentem (m.in. algorytm Bardzo Krótkiej Porady, scenariusze konsultacji farmaceutycznych). Uzupełnieniem jest właśnie warsztat stacjonarny z case studies powtarzany w 3 różnych miastach Polski.
O prowadzących:
Mgr farm. Agnieszka Moszczyński, farmaceutka kliniczna, Independent Prescriber z ponad 15-letnim doświadczeniem. Większość swojego zawodowego życia spędziła w Wielkiej Brytanii, gdzie praktykowała w różnych rolach w aptece ogólnodostępnej, jak również w przychodni lekarskiej. Obecnie pracuje w przychodni POZ gdzie przeprowadza przeglądy lekowe, a także jest wykładowcą m.in. na studiach podyplomowych z opieki farmaceutycznej w Lubelskim i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest członkiem Komisji Opieki Farmaceutycznej i delegatem w Okręgowej Izbie Aptekarskiej w Warszawie, delegatem i przewodniczącą Podkomisji ds. współpracy z przychodniami POZ w Naczelnej Izbie Aptekarskiej, koordynatorem Sekcji POZ Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej, członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Jej największą inspiracją i motywacją jest szeroko rozumiana opieka nad pacjentem, która sprawia, że farmaceuci mają realny wpływ na poprawę jakości zdrowia i życia pacjentów, a to uważa za sens zawodu farmaceuty.
Dr n. farm. Magdalena Stolarczyk, farmaceutka, autorka bloga www.farmaceuta-radzi.pl, członek ORA i NRA. Współautorka projektu edukacyjnego „Opieka Farmaceutyczna – merytorycznie i praktycznie” oraz Akademii Opieki Farmaceutycznej. Pracuje w aptece ogólnodostępnej, szczepi, prowadzi testy diagnostyczne, przeprowadza konsultacje farmaceutyczne i wykonuje przeglądy lekowe. Autorka artykułów i szkoleń. Wykładowczyni na studiach podyplomowych, autorka akcji „Leki to nie cukierki”, ekspert URPL, certyfikowana Promotorka Karmienia Piersią. Farmaceutka z pasji i wykształcenia. Medykom pomaga zdobywać nową wiedzę, a pacjentom tłumaczy jak prawidłowo stosować leki.
Jak się zarejestrować?
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy do 28.03.2025 r.
PL-NP-2025-132082